Fachowcy

Jakoś ze dwa tygodnie przed świętami mój blok obrósł rusztowaniem. Znowu. Ktoś bardzo mądry wymyślił, że grudzień to dobry moment na rozpoczęcie ocieplania. Ocieplili, ale teraz trzeba jeszcze pomalować i położyć skutą w grudniu płytkę na balkonach. No więc rusztowania. Przez dwa tygodnie padało, do świąt nie zauważyłem w okolicy ani jednego robotnika. Cóż, mogli sprawdzić prognozę pogody wcześniej.
Wielki Piątek. Jest! Pojawił się na balkonie i nawet kładzie płytkę! Z wrażenia zaproponowałem kawę. Nie chciał. Jego strata.
Nie chciał, bo nie zdążyłby wypić. Pojawił się koło południa, o czternastej już go nie było. Jedna trzecia balkonu pokryta płytką.
Dalszy ciąg we wtorek. Siedzimy z tatą i Piotrem przy wczesnym obiedzie, na balkonie robotnik. Pracuje. Do pierwszej. Główna część balkonu gotowa. Teraz zostały mu kąty, schodek i kant przy ścianie. Rozumiem, musi powycinać, nie będzie tak szybko.
Następnego dnia ułożyli część kątów. Brawo. To była środa. Od tamtej pory ich nie widziałem. Do dziś. Dokładnie w tym momencie (godzina 12.20) jeden władował się na balkon. No, prawie, bo stoi na rusztowaniu na zewnątrz balkonu i coś podmurowuje. Ekstra. Do drugiej mało czasu, pewnie na tym podmurowywaniu się skończy. Zostały im jeszcze kanty, schodek i fugi. Może do majówki odzyskam balkon.
Boję się trochę remontów, odkąd ze dwa tygodnie temu (może trzy) zaczęli coś kopać u wylotu mojej ulicy. Zapytałem, co robią. Wodociągi. Jak na razie, to nie wymienili żadnego wodociągu, a jedynie rurę z gazem, o którą zahaczyła łyżka koparki. Zastanawia mnie, kiedy to zrobili, bo ani razu nie widziałem, żeby pracowali. Zawsze siedzą w tych swoich koparkach ze smartfonami. No ale może płacą im dniówki, a nie za wykonanie roboty. Tak jak tym na moim balkonie… A jak jeszcze sobie pomyślę, że balkonów na tej ścianie bloku jest cztery, to boję się, że rusztowanie nie zniknie przed wakacjami. Chociaż oni przynajmniej nie próbują mnie wysadzić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *